Konavoska kronika
Ponedjeljak, 18.11.2013

Uz prvu ovogodišnju pobjedu MNK Enkela radi objektivnosti posudili smo izvještaj sa stranice MNK Hajduka: Težak i nadasve bolan poraz doživio je Hajduk u sklopu šestog prvenstvenog kola od svojih najvećih rivala, Enkela, koji je zahvaljujući sjajno odigranom drugom poluvremenu zasluženo slavio pobijedivši Bijele sa visokih 7:3 (2:1) čime je prekinut niz dominacije Hajduka u međusobnim ogledima. Usprkos tome što je Hajduk puno ozbiljnije shvatio važnost ovog susreta te je u rosteru imao devet igrača nasuprot samo šest Enkelovih Popovićani su pokazali više htjenja i želje te su stigli do važna tri boda kojim su se odlijepili od samog dna ljestvice. Početak susreta je potvrdio očekivanja o vrlo tvrdom susretu, te se na prvu pravu šansu trebalo čekati gotovo pola prvog poluvremena kada je Periša Klaić svojim pokušajem potpuno otvorio susret. U 7. minuti Hajduk je poveo. Kontru je uspješno završio Nikola Crnčević za svoj prvijenac u dresu Hajduka i vodstvo Bijelih od 1:0. Ubrzo je u 9. minuti Kličan imao vrlo izglednu priliku za  2:0 Hajduka no do toga nije došlo, te možemo smatrati da je ovaj trenutak bio ključan u ovom susretu. Nakon Kličanovog promašaja kola su za Bijele otišle nizbrdo. Potpuni preokret rezultata do odlaska na odmor režirao je Opušić postigavši dva pogotka (9' i 12') koja su dala krila njegovim suigračima da još bolje uđu u drugi dio susreta. U međuvremenu treba pripomenuti da je žuti karton zbog prigovaranja dobio Srezović što će definitivno nanijeti štetu Hajduku u plasmanu na fair-play tablici. Drugo poluvrijeme nešto bolje otvara Hajduk, no ponovno Kličan ne koristi vrlo upotrebljiv centaršut Cvjetkovića. S druge strane Enkel nije imao većih problema sa realizacijom. U trećoj minuti nastavka nakon greške Divizića Banac pogađa okvir vrata, no na loptu nalijeće Opušić koji ju zakucava iza Hajdukova vratara za svoj prvi ovosezonski hat-trick. Kakvu takvu nadu Bijelima atraktivnim pogotkom iz daljine vraće Vuica (19'). Dvije minute kasnije sreća je pomazila Hajduka nakon udarca Klaića čija je lopta odsjela na gredi. Odličnu priliku za poravnanje rezultata u 21. minuti utakmice imao je Crnčević međutim njegov udarac zaustavlja suparnički vratar. Niti pola minute poslije Enkel ponovno bježi na dva razlike, za 4:2 pogađa Klaić. Budući da je ostalo vrlo malo vremena do kraja Hajduk je pokušao uvesti golmana-igrača što nije donijelo uspjeha, dapače još je više bacilo Hajduka u rezultatski minus nakon što je Pavo Klaić postigao pogodak za 5:2. Rezultat je ubrzo ublažio Cvjetković zgoditkom sa deset metara. Dvije minute prije završetka dvoboja Vuičić povisuje najprije 6:3, da bi u posljednjim trenucima u suradnji sa Opušićem stavio točku na i ove moramo priznati oku ugodnog susreta, no za Bijele izuzetno neugodnog.