Konavoska kronika
Ponedjeljak, 11.11.2013

Sinoć je startala liga veterana Konavala. Po prvi puta igra se pod ŽNS-om i liga broji 9 klubova. Odličan domaćin prvog kola bila je nova ekipa veterana TNT-a. Rezultati:

TNT - Sokol 1:1 (1:0) Vlaho Bokarica - Perica Lasić ž.k. Boris Rajčević , ck. Pero Bjeloš (dva žuta)

Cavtat - Beby papa 1:1 (1:1) Alen Pripoljac - Pavo Klaić

Velebit - Konavljanin 2:0 (0:0) Ilko Pendo, Zoran Milivojević ž.k. Ivo Dadić

Slaven - Pridvorje Lovorno 1:0 (1:0) Đuro Miladin ž.k. Pero Ljubić, Đuro Miladin, Ivica Bendiš

Slobodna je bila ekipa Jadrana.

Prvo kolo je pokazalo da će liga biti krajnje neizvjesna a na niti jednoj utakmici nije palo više od dva gola. U prvoj utakmici Bokarica je zabio svojim dojučerašnjim suigračima a Lasić poravnao na završnih 1:1. Iako su mogli pobijediti i jedni i drugi na kraju je rezultat realan. U drugoj utakmici BP je povela preko Klaića da bi do kraja poluvremena u egal sve vratio Pripoljac. Treba napomenuti da je Cavtat ove godine jači za Vedrana Žanetića i Dubravka Zrilića te će kad budu kompletni biti teško pobjedivi. Velebit i Konavljanin su do 5 minuta prije kraja igrali bez pogodaka da bi iz kornera Pendo doveo Močiće u vodstvo. U zadnjom minuti kada su Čilipi krenuli sa golmanom igračem Milivojević postavlja konačni rezultat. Na kraju je Slaven pokazao da je glavni favorit ovogodišnje lige. U posljednjoj minuti prvog poluvremena zabio je Miladin. Đuro Šačić je sa Bendišom i Bagojem dobio na čvrstini, a kada se pridoda Miljak na golu teško će im biti zabiti. Sljedeće kolo je u nedjelju a sastaju se: